You are using an outdated browser. For a faster, safer browsing experience, upgrade for free today.

1000x80mm Kırmızı Delinatör

  • Product Code: VT-004
  • Availability: 1000Ürün Kodu : VT-004

              Ölçü : 1000 x 80 mm

              Taban Çapı : Ø200 mm

              Ağırlık : 1.50 kg

              Reflektif : Metalize

              Malzeme Tür : TPU

              Renk Opsiyonları : Sarı, İsteğe bağlı olarak diğer renkler yapılabilir.

              Teknik Özellikler : Esnek, kırılmaz

             Montaj Şekli : 10x100mm Trifon vida ve 16mm plastik Dubelİnsanların tekerliği keşfedip mesafeler arasındaki ulaşımı büyük bir hızla kat etmeye başlamalarının üzerinden yaklaşık olarak 5000 sene geçti ve bu süre zarfında insanlar sadece kara yolu ulaşımını kullanmaya başlamakla kalmayarak deniz yolu ve hava yolu taşımacılığında da deyim yerindeyse çağ atlandı. Fakat bugün yazımıza konu olan delinatörlerden bahsederken sadece kara yolu ulaşımını, kara yolu ulaşımında güvenlik unsurunu tartışmakla kalmayıp VDK Trafik’in  delinatör satışı alanında yapmış olduğu yeniliklerden ve satış sonrası uzman desteğinden bahsedeceğiz.

Kara yolu ulaşımının kullanılmaya başlanması tekerliğin icadına kadar uzanmaktadır. Taşımacılıkta hayvanlardan yararlanılmasının yerini sonrasında motorlu taşıtlar almış ve günümüzde de elektrikli araçların kullanımı mevzu bahis olmuştur. Bu süre zarfında en önemli amaç makine gücü ile en az zaman, güç ile en kısa sürede mesafe almak olsa da bu amaca giden yolda can ve mal kaybının en aza indirgenmesi de önemli bir yer teşkil etmektedir. Her geçen gün çeşitli sebeplerle trafik kazaları yaşanmaktadır ve bu kazalar pek çok kayıpla neticelenmektedir. Bu kayıplara en aza indirmenin bir yolu da trafikte yardımcı malzemelerin (delinatör, trafik levhaları, road blocker vb.) kullanılmasıdır. Bu yazımızda trafiğin sağlıklı bir şekilde akmasına yardımcı olan ve kazaların önüne geçen delinatörden bahsedeceğiz.

Delinatörler düzenleyici ve bir anlamda da yol gösterici araçlardır. Sürücüleri ve yayaları uyararak olası kazaların önüne geçmekle kalmaz ve her amaca uygun olarak da üretilmeleri mümkündür.  Delinatörler kendi içlerinde esnek ve metal  delinatörler olmak üzere ikiye ayrılır. Esnek delinatörler her araç kullanıcısının ya da yayanın her yerde görebileceği genelde turuncu olarak üretilen fakat isteğe bağlı olarak farklı renklerde de üretimi sağlanan yol ve şeritleri ayırmaya yardımcı olan araçlardır. Termoplastik poliüretandan üretildiği için esnektir ve olası bir kaza durumunda eski haline geri dönmesi sebebi ve uzun ömürlü yapısından dolayı ekonomik olması sebebiyle en çok tercih edilen türlerden biridir. Bununla birlikte gece görüşlerini kolaylaştırması için üzerine reflektör bant monte edilerek de satışa sunulmaktadır. Metal delinatörler ise genelde otopark ve site girişlerinde kullanılmakla birlikte paslanmaz metalden üretilir ve olası kazaların önüne geçmekte yardımcıdır. Metal delinatörler esnek olmadığı için çarpmalara ve darbelere karşı koyması için  dayanıklı malzemeden üretilmesi elzemdir. Ayrıca herhangi bir çarpma ya da kaza durumunun önüne geçilebilmesi için de sürücünün görüş alanının içinde olabilecek boyutlarda üretilmesi gerekmektedir. Metal delinatörlere de müşterilerin isteği doğrultusunda reflektif bant monte edilerek satışa sunulabilmektedir. Her iki delinatör çeşidi için de montajın doğru yapılması önemlidir. Delinatörler yol gösterici olmasının yanı sıra kaza anında çarpmalara da karşı koyduğu için montajı düzgün yapılmayan delinatörler büyük hasarlara sebep olabilmektedir. Kazaların olası sonuçlarını öngörebiliyor ve VDK Trafik ailesi olarak sadece satış aşamasında değil diğer firmaların aksine satış sonrası montaj ve bakım hizmetleriyle de sektörde liderliği hedefliyoruz. Bununla birlikte müşterilerimizin ihtiyaç ve isteklerini de önemsiyor ve ihtiyaca yönelik farklı ebatlarda üretim yapıyoruz.

VDK Trafik olarak satış sonrası destek hizmetlerimizle müşterilerimizin ihtiyaç duyduğu her an Türkiye’nin her yerine yayılmış işinde profesyonel satış sonrası destek hizmet ekibimizle yanınızdayız. Müşteri memnuniyetini ve kaliteli mamül üretimi anlayışını ön plana koyarak çalışmakta ve bu sektörde ilk akla gelen isim olma yönünde dinlenmeden çalışmaktayız.

Write a review

Note: HTML is not translated!
    Bad           Good

Tags: 1000x80, Kırmızı, Delinatör