You are using an outdated browser. For a faster, safer browsing experience, upgrade for free today.

Taşıt Giremez Levhası

  • Product Code: VT-28-15L
  • Availability: 1            Ürün Kodu : VT-28-15L

            Levha : 2 mm Galvanizli sac

            Montaj : Omega direğe uygun

            Çap : 60 cm

            Şekil : Yuvarlak


                Bu yazımızda sizler için trafik levhası nedir ve nerelerde kullanılır, VDK Trafik ailesi olarak bu alanda hangi çalışmalarla siz müşterilerimize hizmet veriyoruz gibi soruların yanıtlarını bulacağız. En ilkel anlamda trafikten bahsetmek için beş yüz sene öncesine kadar gitmek gerekmektedir. Tekerlek icat olmuş, insanlar yerleşim alanlarından çıkmak ve başka yerleri de keşfetmek istemişlerdir. Keşif duygusu teknolojik imkânsızlıkları da bir yere kadar yenmiş ve ulaşım başlamıştır. İlk zamanlarda ulaşım için basit makineler ve hayvan gücünden yararlanılsa da günümüz teknolojisinde artık motor gücü ve hatta elektrik enerjisinden yararlanılmaktadır. Gerek bireysel gerekse de toplu taşıma araçlarının sayısının insan nüfusu ile aynı oranda artmış olmasından dolayı trafiği yayalar ve araçlar için düzenleyici ve yol gösterici araçlar kullanmak elzem haline gelmekle birlikte bu alan büyük de bir iş kolu yaratmıştır ve trafiğin yayalar ve sürücüler için daha güvenilir hale gelmesine yardımcı olmuştur. Bu bağlamda delinatörler, koniler, levhalar, bariyerler ve benzeri ürünler sık kullanılan araçlar arasında yer almaktadır.                

                Trafik işaretleri yolların varlığı kadar eskidir. İlk kullanılmaya başlanan trafik işareti yön işaretiydi. Romalılar Roma’ya kalan mesafenin anlaşılması için yol kenarlarına taş sütunlar döşemişlerdir. Orta çağa geldiğimizde ise yön bulmaya yardımcı tabelalar iyice yaygınlaşmış ve her kavşağa yön tabelaları yerleştirilmiştir. Sonrasında da teknoloji gelişmiş ve basit tabelalar yerini bugün gördüklerimize bırakmıştır. Trafik levhaları konuları bakımından yasaklayıcı, tehlike uyarı ve bilgi verici olmak üzere üç ana gruba ayrılmışlardır.

                Yasaklayıcı trafik levhaları tehlikeli durum ve ihtimalleri üzerine bilgi vermek için kullanılmaktadır. Bu tabelalar kati bir biçimde yapılması ya da yapılmaması gereken şeyleri belirtirler. Bununla birlikte bu levhalar sadece trafiği düzenlemekle kalmaz aynı zamanda iş yerlerinde ve uyarıyı gerektiren tüm yerlerde kullanılabilmektedirler.

                Bilgi verici trafik levhaları üç grubun içerisinde en fazla işarete sahip olan gruptur. Trafikte adeta birer navigasyon görevi görerek sürücü ve yayaları olası yol durumu hakkında, civardaki yerleşim birimlerinin mahiyetleri hakkında ve buna benzer daha pek çok alanda bilgilendirir.  

                Tehlike uyarı trafik levhaları ise sürücü ve yayayı uyararak olası kazaların önüne geçmek ve trafikte düzeni sağlamak için kullanılan ürünlerdir.

                VDK Trafik olarak ürünlerimizi Kara yolları Genel Müdürlüğü standartlarında galvanizden 2 mm olarak üretiyor ve müşterilerimizin farklı ihtiyaçlarına da çözüm sunuyoruz. Sektördeki diğer pek çok firma gibi sadece satış aşamasında siz değerli müşterilerimizin yanında olmuyor; satış öncesi ve sonrasında da ihtiyaç duyulan her an gelişmiş montaj ve bakım ekimizle yanınızda bulunuyoruz. Sektörün en iyisi olmayı hedefliyor ve müşteri memnuniyeti tabanlı bir hizmet sunuyoruz. 

Write a review

Note: HTML is not translated!
    Bad           Good

Tags: Taşıt, Giremez, Levhası